| anonim_4396 a întrebat:

Care profil dintre umanist si real va pare mai bun luand in calcul si profesiile ce corespund fiecaruia?

Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Buna! Eu prefer realul pentru ca dupa parerea mea imi deschide multe usi.De exemplu la uman nu ai bac-ul la mate pe cand la real da. Daca sunt la real si vreau sa dau la drept se poate, pe cand daca sunt la uman si vreau la medicina nu se poate.Se bazeaza pe mate, chimie, bio, fizica(real) obiecte care mie imi plac.Conteaza si ce-ti place tie.
Bafta! Funda?

2 răspunsuri:
| Yosifica a răspuns:

Buna, sincer eu prefer umanist se bazeaza pe lb romana, lb straina, istorie :Xeu una vreau sa dau la profil uman, deoarece vreau sa devin translator :X tu ce parere ai?

| goshty a răspuns:

Depinde ce iti place sa faci. eu am facut profilul real, adica mate-info, pentru ca in final sa dau la politehnica. Acum sunt la poli, dar daca faceam profil uman nu reuseam sa fac fata aici. Daca vrei sa te faci medic sau sa ai o alta profesie care nu are legatura cu matematica fizica si informatica, atunci alege profilul uman. Nu se poate compara care e mai bun, ci depinde de tine ce facultate/cariera vrei sa urmezi in viitor. Bafta!