| Mozak a întrebat:

Care sunt cele mai bune cărți pe care le-ați citit? Mă interesează cărțile despre spiritualitate, dezvoltare personală, beletristică, in general.
Totuși, doresc să citesc despre aproape orice subiect, atât timp cât e interesant si te ține in suspans.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mie mi-a placut enorm de mult Elevul Dima dintr-a 7-a, a fost si ramane cartea mea preferata. laughing
Altceva: Invitatie la vals
Verisoarea mea, Rachel
Rebecca
Vraciul
Pe aripile vantului
La rascruce de vanturi
Jane Eyre
Singur pe lume
Ar mai fi, dar astea-mi vin acum in minte.
Pentru dezvoltare personala recomand Forta gandirii pozitive de Norman Vincent Peale.

| Vickyy a răspuns:

Iti recomand seria de carti a lui David Baldacci, e un autor genial, scrie thriller-uri politiste. Alte carti de genul, Michael Palmer- A cincea fiola, John Verdon- Gandeste-te la un numar, David Park- Comisarul adevarului.
In rest, citesc carti istorice.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Vraciul. Profesorul Wilczur vol.I si II - Tadeusz Dolega Mostowiczcare si John Grisham - Sirul de platani te tin in suspans si stai noaptea treaz sa le termini iar despre spiritualitate incearca Poţi să-ţi vindeci viaţa :. Louise L. Hay
Pe libris.ro gasesti pe domenii si au livrare gratuita prin curier rapid

| NoFeelings a răspuns:

Heii! happy
Seria amurg de la Stephenie Meyer e fantastica. O ador! Trebuie sa o citesti neaparat, deoarece este absolut minunata, crede-ma. happy

| Mozak explică (pentru NoFeelings):

Bună, Raluca. Am văzut mai demult filmele din seria Amurg, nu voi mai citi acum cărțile chiar dacă sunt mai complexe. Totuși, am putea ieși la o cafea ca să-mi povestești ce e atât de minunat in seria Amurg happy

| NoFeelings a răspuns (pentru Mozak):

Pot sa iti spun in mare direct aici. happy
Dupa cum ai spus tu, complexitatea cu care e scrisa cartea, gandurile personajelor impartasite cu cititorul, sentimentele si actiunile mult mai bine descrise, ma fac sa ador aceasta serie de carti, care nu se compara nici pe departe cu filmele. happy
De altfel, iti recomand aplicatia Wattpad. Locul in care poti citi carti scrise de alti utilizatori, unii ma talentati ca si ceilalti. happy

| Mozak explică (pentru NoFeelings):

Un răspuns mai complet decât prima dată, se pare că nu a fost in van invitația mea happy Ești perseverentă, poate-poate vom atinge o complexitate și mai mare având in vedere calitatea ta happy

| NoFeelings a răspuns (pentru Mozak):

Multumesc frumos! happy

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Pt. Mine shogun talleyrand de perigot Robin Hood etc.