| Șahrai a întrebat:

Care sunt cele mai bune instituții în care poți deveni un profesor de istorie în România?

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Orice facultate e buna daca vrei doar diploma aia. Am vazut profesori care au facut la Spiru la fara frecventa (practic nici nu se poate numi facultate) si acum predau cot la cot cu cei care au facut la Universitatea Bucuresti. Sincer nici macar nu stiu cum au invatat ei istorie, probabil trebuie doar sa citesti carti ca nu cred ca e necesar sa iti explice cineva. Deci daca vrei sa ai un program incarcat, cu ore multe petrecute la cursuri, seminarii, sa ai teme, examene grele etc atunci mergi la una de stat eventual in Bucuresti, daca vrei sa inveti singur acasa, sa ai timp liber si doar sa ai diploma, atunci mergi la una privata.

| Șahrai explică:

Mulțumesc pentru răspunsuri