| Robert030 a întrebat:

Care sunt cele mai sensibile/vitale parti ale corpului? mai ales la gat.

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Funda? pls? happy deci ale gatului, cea mai sensibila si vitala este "gatlejul"laughingeste cea mai vizibila si cineva te poate omora foarte usor. Sau tot la gat, undeva intr-o parte din spate, exista un "zgarci". Daca apesi pe el, nu-ti mai circula sangele in cap, si mori destul de repede, dar iti curge sange prin ochi si urechi.
La corp, in afara de partea barbateasca, ar mai fi o lovitura extrem de puternica in stomac.Doar daca esti si bun, o alta parte sensibila este in spate, la coloada vertebrala. Se apuca cat se poate de ea, apoi se ridica, se coboara si se mai ridica odata. Dar cel caruia vrei sa-i faci asta, trebuie sa aiba tricoul/camasa ce o avea el, sa fie data jos. Pe spatele gol se face.
Si ultima parte bitala a corpului, si foarte vizibila, ese la Diafragma, adica zona dintre stomac si piept (plamani). Intre stomac si plamani se afla muschiul care le desparte. Daca dai acolo, ti se poate lua respiratia, sau daca ti se rupe aia, in timp ce nu mai ai aer, plamanii "fug" din locul lor si se intersecteaza cu organele stomacului, si oricum ar fi, daca primesti o lovitura... nu foarte puternica in zona aia mori. Funda plsss? happy

3 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Hmm. la gât, presupun că vena jugulară şi artera carotidă.
În restul corpului, foarte sensibil e stomacul (o lovitură acolo şi eşti pe jos), ceafa, cutia toracică în general.
Cam tot omul e fragil laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ochii, tricepsul(lovitura cu punctul degetului aratator corecta provoaca o durere foarte mare), genunchiul, gatlejul, partea inferioara a incheieturii(lovitura cu doua degete indreptate in sus) de la mana acelasi efect cand lovesti acolo ca la nervul cotului, testiculele, coco-sfarcul, lovitura cu palma cu avant din antebrat in cutia toracica poate opri inima sau degetul aratator in partea unde e inima.

| babykaramela a răspuns:

La gat e jugulara(carotida)
burta si genunchi mai sunt sensibili
presupun ca vrei pentru bataibig grin