| prafdestelutze a întrebat:

Care sunt cele trei cacofonii permise?

21 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Biserica Catolica, Ion Luca Caragiale si Banca Comercială.

| Cσσкiє a răspuns:

Bună. Există mai mult de 3 cacofonii permise.Acestea sunt: Biserica Catolică Ion Luca Caragiale, Banca Comercială Română, Epoca Capitalistă şi Tactica Cavalerească.

| cornculapte a răspuns:

Biserica Catolica, Ion Luca Caragiale, Tactica Cavaleriei.

| Fvn a răspuns:

Eu stiu doar una
biserica catolica
si cred ca si monica columbeanu e rolling on the floor
haha te-ai prins?
moniCA COlu...ha? te-ai prins?
nu?
sunt penibila?

| Fvn a răspuns:

laughingamuzant.

| rain a răspuns:

Cele trei tipuri de cacofonii din limba romana

1. cacofonia mica: Doamna a vazut ca catelul s-a speriat de pisica.
2. cacofonia mijlocie: Zidarul a vazut ca catul este mai jos decat a fost proiectat.
3. cacofonia mare: Copilul a vazut ca calaul a retezat capul osanditului.

| Atotstiutorul a răspuns:

Tactica cavaleriei, Ion Luca Caragiale, Biserica Catolica,

| Atotstiutorul a răspuns:

@Vonneest Dahee hee

| Mjdolhfi a răspuns:

Biserica catolica
ion luca caragiale
tactica cavalereasca
si sa nu uitam de Monica Columbeanulaughing...glumeamtongue

| ioana1cool5 a răspuns:

Actica cavaleriei, Ion Luca Caragiale, Biserica Catolica,rolling on the floor))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biserica catolica.ion luca caragiale.si ceva legat de cavalerie si tactica paremise.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ion Luca Caragiale, Tactica cavalereasca, biserica catolica happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe langa epoca amintita, cea capitalista, se poate si cea a comunei primitive si, desigur, fosta comunista si sa nu uitam epoca in care traim, contemporana. Cine cauta gaseste. Poate ar trebui sa cautam altceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epoci: capitalista, comuna primitiva, comunista, contemporana (mai ales). Cine cauta gaseste... Poate ar trebui sa cautam altceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un alt exemplu in jurul caruia nu poti aproxima, iata: fizica cuantica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt 4. Ion Luca Caragiale, Tactica Cavalereasca, Biserica Catolica si Banca Comerciala

| AndreeaG a răspuns:

Monica Columbeanu' laughing

| dyana_8491 a răspuns:

Buna, nu le stiu pe toate insa una din ele este,, biserica catolica'':*

| voisanye a răspuns:

Biserica catolica, I.Luca Caragiale si ceva cavalerie da nu mai stiu cehappy

| paula97 a răspuns:

Ioan luca caragiale, biserica catolica. tactica cavalerilor, banca comerciala

| Astora_Akela_1958 a răspuns:

Felicitari
Obs. Tocmai de aceea cacofoniile sunt permise!
Intentia de a le evita poate denatura sensul expresiei, propozitiei