| Allrc24 a întrebat:

Care sunt conditiile care trebuie indeplinite pentru a fi admis la o facultate in strainatate: media din liceu, bac, atestate, voluntariat? care ma poate ajuta? Multumesc. O zi buna

2 răspunsuri:
| EnglandGB a răspuns:

Daca afli anunta-ma si pe mine sunt curios, si ce atestate trebuie?

| AndreiB96 a răspuns:

Depinde de facultate, eu stiu doar despre oxford si cambrigde, se spune ca la oxford conteaza mai mult interviul ( cica dureaza ore ) iar la cambridge se cer medii exagerate in bac. Pe langa astea trebuie sa ai tone de diplome, la olimpiade, concursuri sa ai examenul Cambridge, ECDL... tot felul de chestii...

PS: asta pentru bursa integrala, nu cred ca-ti doresti sa pleci pe banii proprii straight face