| Allrc24 a întrebat:

Care sunt conditiile care trebuie indeplinite pentru a fi admis la o facultate in strainatate: media din liceu, bac, atestate, voluntariat? care ma poate ajuta? ma bate gandul sa plec din ro.Multumesc.O zi buna!

2 răspunsuri:
| simina a răspuns:

Poti sa cauti pe google facultati in strainatate si acolo gasesti tot ce vrei, fiecare are conditiile ei dar se pleaca de la mediile din liceu, bac, voluntariat, hobby-uri, aptitudini, sporturi practicate, nivelul de cunoastere a limbii in tara unde aplici sau engleza si foarte important...BANII taxele sint in functie de renumele facultatii si in general consistente dar daca esti suficient de destept si capeti o bursa atunci mai reduci din cheltuieli dar cazarea, masa, taxele...Succes!

| zgomotoasa a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa caut conditiile pe site-urile oficiale ale facultatilor pentru care vrei sa aplici!