| Allrc24 a întrebat:

Care sunt conditiile care trebuie indeplinite pentru a fi admis la o facultate in strainatate: media din liceu, bac, atestate, voluntariat? care ma poate ajuta? ma bate gandul sa plec din ro.

2 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Ca sa fii admis la o facultate in starinatate in primul rand trebuie sa demonstrezi ca stii sa vorbesti cursiv limba.Acest lucru il demonstrezi cu Cambridge, Delf(in cazul tarilor fracofone), SAT, Toefl sunt cele mai importante. Fara astea nu ai ce sa faci, nu ai cum sa aplici nicaieri, nici macar in Europa.In cazul universitatilor americane(&& teritorii americane) si canadiene te ajuta foarte mult un portofoliu alcatuit,de obicei, dintr-un proiect strans legat de domeniul sau specializarea mult dorita,descrieri,documentatii, esee, contributii si aparitii publice etc.

| Lex169 a răspuns:

Atestate