| AvalohAlyn a întrebat:

Care sunt facultatile unde nu se face matematica deloc si nu trebuie sa stii mate deloc?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Sunt prea multe ca sa le scriu aici. Toate științele sociale, întreg domeniul uman. La facultate se face doar un domeniu. De exemplu, facultatea de istorie. Faci numai istorie, și modulul psiho pedagogic, dacă ai optat și pentru el. La limbi străine, cele doua limbi străine, gramatica și literatura lor. Și tot așa. Salut.

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

Sunt foarte multe. Cred ca mai usor ar fi sa le enumeram pe cele care fac matematica. Evident, daca vrei sa scapi de materia asta nenorocita care mi-a facut si mie belele in liceu, nu te duci la arhitectura, navigatie, matematica, informatica, politehnica si toate astea. Este clar ca la facultatile precum: medicina, istorie, stiinte ale naturii, litere (n-am mai stat sa insir toate specializarile), nu faci matematica.