| GeorgianaNA99 a întrebat:

Care sunt materialele rfolosibile?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Pornind de la hartie si carton si termind cu fier vechi aproape orice se poate recicla.Mai nou in institutii se afla cutii speciale in diferite culori unde poti recila diferite materiale, peturi, hartie carton etc... Unde mai pui ca sunt si centre speciale unde poti duce materialele scapi de ele si mai faci si un banut

1 răspuns:
| Bijutierul1 a răspuns:

Cele pe care poti sa le reciclezi, pornind de la metale care se colecteaza pentru. reciclare pana la ambalaje de carton si plastis care au pe ele semnul acela cu sageti care confirma faptul ca pot fi reciclate.