| AndradaNicoletaRaluca a întrebat:

Care sunt materiile de bază la ştiinţe sociale (liceu) si filologie (liceu)?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

La filologie romana, engleza, franceza si latina. La stiintele sociale nu stiu sigur, dar probabil sociologia, psihologia, filosofia. Faci si la filologie aceste materii, dar doar o ora pe saptamana. Probabil la stiinte sociale se va pune mai mult accent pe ele.

2 răspunsuri:
| SparkleO a răspuns:

La filologie: romana (cea mai importanta), apoi engleza, istoria si geografia. La stiinte sociale, faci pe clasa a9a mai multa logica, dai teza din ea. Pe clasa a 10 a faci psihologie mai multa, dai teza din ea, iar in ceilalti ani socioloie si economie. Din ambele dat teza. In rest, e de mentionat ca la filologie nu faci amtematica numai pana in a 10-a. La SS pana termini, insa un numar limitat de ore.

| Alyforyou a răspuns:

La stiinte sociale din cate stiu eu istoria si geografia si la filologie engleza, franceza