| SingleForOne a întrebat:

Care sunt materiile de la specializarea de economie din liceu?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu acum sunt în a-XI-a MI, și una dintre materii este Economia, dar la SS, această materie este mai complexă.

| SingleForOne explică (pentru anonim_4396):

Mi-ar plăcea dacă ai putea să-mi spui mai multe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SingleForOne):

A-XI-a MI e singurul an în care ai ca materie economia. In a -IX-a faci logică, in clasa. a-X-a psihologie, iar in a XII-a se face filozofie, de exemplu.

| SingleForOne explică (pentru anonim_4396):

Asta știu, dar de asemenea știu că la liceu este specializarea de contabilitate, turism, economie, și altele; iar eu întreb despre economie, ca specializare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SingleForOne):

Alea sunt deja licee speciale, eu sunt la MI, la un liceu teoretic. Dacă vrei să intri pe un liceu care te îndrumă spre economie, este profesională.