Întrebare recomandată | theyonutzu a întrebat:

Cunoasteti pe cineva care s-a descurcat la Facultatea de Economie specializarea Marketing fara a face o pregatire? Credeti ca as putea sa ma descurc numai cu ce imi amintesc din liceu? Nu am mai recapitulat nimic, dar eram bunicel pe atunci. Sunt a XII-a si mi-e cam greu sa ma decid unde sa dau.

Răspuns Câştigător
| thr93 a răspuns:

Specializarea oricum o vei face din anul 2. Prietena mea e acolo si nu invata aproape deloc, doar ce retine din clasa, ce-i drept e si desteapta foc. Te vei descurca de minune daca ai terminat profilul economic.

3 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Daca ai facut liceu economic te vei descurca sigur.Cauta pe net teste de economie te pot ajuta.

| theyonutzu explică (pentru GabrielaIoana):

Am facut un liceu teoretic, la econimie m-am intalnit doar cu antreprenoriala intr-a 10-a si apoi intr-a 11-a

| GabrielaIoana a răspuns (pentru theyonutzu):

E bine si asa.Eu nu vad de ce sa nu te descurci ai o baza deja de informatii.