| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt materile pe care se bazeaza profilul stiinte ale naturii din cadrul liceelor?

5 răspunsuri:
| Laurra958 a răspuns:

Matematică, chimie, biologie, fizică.

| Kristianna a răspuns:

Pe profilul stiinte ale naturii sunt materiile :
-Biologie
-Chimie
-Fizica

Funda big grin?

| Kristianna a răspuns:

Materiile profilului stiinte ale naturii sunt:
biologie, fizica, chimie
funda big grin?

| olivia_7127 a răspuns:

Biologie, fizica si chimie. este totusi un profil real si se face si mate mai ales in clasa a 9a si a 10a (la fel ca cei de la mate info). eu am terminat pe profilul asta si e greu pentru ca trebuie sa inveti la toate. Romana pentru ca e romana, chimie 3 ore, fizica 3 ore (urasc fizica), biologie 2 ore (apoi 3), mate, limbi straine. In clasa a 9a si a 10a se face si info 2 ore am facut eu acum cred ca e doar una.

| abcd_5263 a răspuns:

In princiupiu:
Fizica
Chimie
Biologie
dar sh Matematica e foarte importanta happy