| Cristynna a întrebat:

Pe ce se bazeaza profilul de Stiinte ale naturii?
Este mai greu decata la Stiinte Sociale?
Multumesc :*

4 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Profilul Stiinte ale Naturii se bazeaza pe biologie, fizica si chimie.Nu este cu mult mai greu decat la Stiine Sociale.

| vangaelis a răspuns:

Fizica - chimie- biologie. it's logical

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

Științe naturale ( Exact ce a zi și vangaelis ) : Fizică, chimie, biologie.
Științe Sociale : Istorie, un pic mai mult limbi străine ( s-ar putea să dai teză la engleză ).

Depinde pentru fiecare ce i se pare mai greu. Dar părerea mea este că Științe ale naturii ( oricum se intră și cu o medie mai mare la Științe ale naturii deci se înțelege ).

| BBnikki a răspuns:

Stiinte sociale este profil uman, adica se bazeaza mai mult pe limbi straine, limba romana, geografie si istorie(in engleza daca e bilingv). stiinte ale naturii este cu chimie, fizica, biologie, fiind un profil real, si de aici, de obicei pleci medic sau farmacist