| lexandra1111111 a întrebat:

Care sunt metodele de invatare pentru a fi un elev de nota 10?

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Sa frecventezi orele de curs...sa studiezi zi de zi...sa te intereseze tot ce apare nou ...sa te implici in tot ce tine de scoalahappy.

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nici nu-ti recomand sa fi la toate materiile de nota 10! Important este sa fii de 10 la materiile care iti plac, si sa intelegi ceea ce inveti de nota 10!

| Kassandra1408 a răspuns:

Sa iei un supliment pentru memorie, sa faci brain training, sa te concentrezi la ore http://iulianews.blogspot.com/2006/07/puterea-de-concentrare-2.html sa citesti cat mai mult, sa joci sudoku, sa dezlegi rebusuri, sa faci puzzleuri si sa te bucuri de viata. Sa practici un sport, de preferinta inotul, sa ai incredere in tine si din cand in cand mai uitat-te pe tvr cultural.

| bulebule a răspuns:

Nu exista metoda de invatare.
Trebuie sa vrei sa inveti, sa vrei sa fii de nota 10, si sa-ti placa ceea ce inveti.
... si nu in ultimul rand, sa vrei sa te dezlipesti de PC.rolling on the floor

| putzulica a răspuns:

Sa tocesti toata ziua sa citesti toate cartile care exista... si noaptea sa visezi carti. si sa mananci paine cu carte. ca sa nu ti se aplece...