| Benyamin173 a întrebat:

Care sunt profilurile profesionale la liceu?

Răspuns Câştigător
| christine99 a răspuns:

Eu zic ca ti s-ar potrivi profilul "productie media". Intra aici, poti sa iti cauti fiecare liceu din orasul tau si sa vezi ce profile au: https://www.admitereliceu.ro/institutii/discipline_id/18/page/1

| Benyamin173 explică (pentru christine99):

Este profil de profesională sau e profil normal gen?

| christine99 a răspuns (pentru Benyamin173):

Scolile profesionale sunt putine in tara noastra, eu nu cred ca este profilul asta.

| Benyamin173 explică (pentru christine99):

Sunt din Bucuresti, Am văzut că sunt 2 licee de producție media, Dar ideea ar fi ca la romana o sa iau un 7 iar la matematică sub 5 ceea ce inseaman ca o sa intru automat la un liceu profesional Din cate stiu si de aceea ma orientez la un liceu profesional dar cel mai mult totusi as vrea s intru la producție media(am citit si este e perfect pentru mine)rolling on the floor

5 răspunsuri:
| PeggyRock a răspuns:

Tehnic: Mecanic, Electric, Construcții, Prelucrarea lemnului,...
Servicii: Coafor stilist, Alimentație publică, Turism,...
Sunt foarte multe, depinde ce te interesează.

| Benyamin173 explică (pentru PeggyRock):

M ar interesa ceva legat de fotografie, calculatoare...mersi frumos