| MihaiNabul a întrebat:

Dau funda! Vreau sa stiu si eu toate profilurile de liceu la care NU se dau bac la MATEMATICA/FIZICA/CHIMIE. Multumesc anticipat! [ Si profesionale va rog].

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bac-ul nu este obligatoriu. Se cere doar daca vrei sa dai la facultate.
La sfasitul liceului vei primi o adeverinta ca ai terminat liceul (dar fara diploma de Bac).
La fel se intampla si la scolile profesionale.

| Andra9pk a răspuns:

La uman ..stiinte sociale, filologie. La mate-info, economic, mecanica, stiinte ale naturii se da bac la mate/fizica/chimie

| anonimus111111 a răspuns:

Ești îți recomand să te duci pe socio (științe sociale) faci pana în a 12a mare dar te ajuta mai mult în viata decât filologia! sper ca te am as

| CastraveteAlb a răspuns:

Filologie,stiinte sociale