| anonim_4396 a întrebat:

Care tari au fost neutre in al doiela Razboi Mondial?

5 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Elvetia, Spania, Suedia, Pakistan si mai sunt cateva prin sudul Africii

Shin
| Shin a răspuns:

Suedia, Elvetia, Spania, Afganistan, Portugalia. De asemenea mai erau si Andora, Danemarca, Guatemala, Irlanda, Lichtenstein, Arabia Saudita si Yemen.
Desi Danemarca a fost invadata de germani, nu a declarat niciodata razboi. La fel si in cazul Irlandei, doar Irlanda de Nord a luptat alaturi de aliati, restul Irlandei ramanand neutra.
Numai bine, Shin.

| want2bMajestic a răspuns:

Elvetia si-a pastrat neutralitatea tot timpul...de aia se si vehiculeaza ca este o tara asa de bine dezvoltata.

| want2bMajestic a răspuns:

Elvetia si-a pastrat neutralitatea tot timpul...de aia se si vehiculeaza ca este o tara asa de bine dezvoltata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu stiu doar de Elvetia.