| andrei_3917 a întrebat:

Cat costa extractia unei masele? si este asa dureros cum se spune, dupa ce o scoate mai doare mult? trebuie sa ma feresc de curent in aceea zi?

Răspuns Câştigător
| ion2015 a răspuns:

Depinde de fiecare cabinet, la mine costa 70 de lei, nu este asa dureros acum depinde de cat este afectata maseaua, si ar trebuie sa eviti curentul in acea zi

6 răspunsuri:
| Jadis a răspuns:

Da normal, doare. Chiar daca iti face anestezie, tot doare. Pai dupa ce o scoate nu trebuie sa bei sau sa manci ceva timp de cateva ore. Oricum o sa iti zica dentistul ce trebuie facut. La mine o data in viata mi s-a scos maseaua la dentist si nu mai vreau sa trec prin ce am trecut atunci

| Psihiatra a răspuns:

Du doare aproape deloc daca o amorteste.doare cateva minutele dupa ce iti revii din amorteala.cat despre pret, costa cam intre 20-30 poate 50 de roni. poate costa si mai mult daca mergi la un cabinet particular

| Melody a răspuns:

Nu stiu cat costa, depinde de doctor. In jur de 60-70 lei.
Nu doare DACA:
Ceri sa te dea cu spray anestezic INAINTE sa-ti faca injectia cu anestezie. Apoi nu mai simti nimic! Dar NIMIC! Nici injectia nu o simti daca iti da cu spray. Daca nu iti da, e alta poveste, dar tu cere-i ca doar platesti. O sa ai in schimb umflata falca jumatate de zi, nu trebuie sa bei sau sa mananci nimic o jumatate de ora sau o ora dupa extragere. Si da, cam ar trebui sa te feresti de curent, dar nu doar in acea zi, ci mereu.
Bafta!

| Bianca_4346 a răspuns:

Pai, eu in Buzau am dat 50 de lei.Nu a durut chiar deloc nici in timpul extractiei, nici dupa.Nu ai voie sa mananci cam 2 ore dupa ce ti'a scos'o(nu mai stiu sigur cat).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

50 ron si nu doare. Cel putin la mine (ii mai naspa cu injectia)

| DeeaTa a răspuns:

Pai depinde si de cabinetul la care te duci.Eu in Braila am dat 50 lei adica 500 de lei vechi p extractia unei masele. o data ce iti face anestezie nu te doare absolut nimic.nici nu apuci sa spui "au" ca deja ti-a scos`o.si dupa aceea (in caz de este vara) in ziua aia ai grija la curent, nu trebuie sa mananci inghetata.laughingsi nu ai voie sa vei lapte.winking