| LosSantos12 a întrebat:

Cat de buna este UBB Cluj sectia Matematica? Ce poti face dupa ce termini aceasta facultate, si care este diferenta dintre sectia de Matematica si cea de Informatica?

2 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

UBB e una dintre cele mai bune din Romania, parerea mea e sa alegi sectia dublu, de mate-info, nu doar mate, faci din ambele si te ajuta in cautarea unui job mai diversificat. Ce poti face dupa ce termini? Multe, in general pe IT si merita daca iti plac.

| T0T a răspuns:

Nu prea multe cu matematica simplă dacă nu e însoțită de ceva.