| DaciaRomania a întrebat:

Cat de des citiți cărți online? Adică o carte în întregime pe net?

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Mai deloc.Am avut o perioada in care asa procedam, mai ales prin liceu, insa dioptria la ochelari mi-a crescut foarte foarte mult.Jobul presupune statul la ecran, timpul liber tot statul la ecran.Asa ca daca am posibilitatea sa fac ceva care nu implica sa-mi solicit ochii in fata unui ecran, o voi face.

Din ce am inteles exista tablete de citit, care sunt special facute astfel incat sa se apropie de o carte, din punct de vedere al solicitarii vederii. Poate voi lua aceasta optiune in calcul, pe viitor.

| Lioana a răspuns:

Nu citesc carti online. Doar carti adevarate.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Sincer am încercat și aceasta varianta, nu recomand în totalitate.
Mai ales pentru ca poți statul pe telefon încontinuu nu face bine vederii și plus de asta nu mereu găsești cărțile dorite.
Prefer varianta clasica ( dau comanda de o carte dorita sau primesc asta cadou și din nou sunt mulțumită).
Iar în ultimul timp merg direct la biblioteca( unde am card și trebuie sa îți faci unul, dar un preț destul de ieftin: 4-5 lei pe 5 ani, are valabilitate cardul), și găsești acolo tot ce îți dorește sufletullaughing, iar persoanele de la biblioteca sunt foarte amabile și primitoare, recomand.

| AdioTPU a răspuns:

Nu citesc niciodată cărți online, doar cărți tipărite. Mă dor ochii dacă citesc de pe un ecran o perioadă îndelungată de aceea prefer varianta tipărită.

| Florian80 a răspuns:

Nu sunt de acord deloc cu cei ce nu citesc pdf uri! Si nu vad deosebirea fizica intre o tableta de ultima generatie pe langa cele "speciale " ce imita hartia..si au doar...4gb memorie interna. Buna gluma! Astea sunt facute pentru prostii ce cred asa ceva!