| Ioana37383 a întrebat:

As avea si eu o intrebare legata de profilul pe care sa-l aleg la liceu! Ma descurc la toate materiile, mai putin la matematica, fizica si chimie! As opta pentru profilul de stiinte ale naturii pentru a promova in medicina, insa acolo dau peste ceea ce nu-mi place, materii la care nu ma descurc. A doua optiune ar fi profilul de pedagogie datorita materiilor ce sunt in favoarea mea, dar nu ma atrage atat de mult latura de invatamant!
Cum ar trebui sa procedez?

2 răspunsuri:
| dixatroie a răspuns:

Daca te consideri o persoana pasionata, te-ai putea gandi la un profil mai lejer (precum sociologia) si sa inveti de una singura. Dar nu e cel mai avantajos lucru. Nu iti plac materiile in sine, sau nu ti-a placut atmosfera sau profesorul de la clasa in gimnaziu? Fiindca, de e a 2-a optiune, in liceu s-ar putea schimba asta. Eu asa am patit cu fizica.

Daca crezi ca te pot ajuta cu mai multe, anunta-ma. Poti sa te interesezi si de profesorii de la liceul la care vrei sa mergi.

Multa bafta in tot ceea ce faci!

| Ioana37383 explică (pentru dixatroie):

Multumesc! Ideea e ca, pur si simplu n-am simtit o "atractie" sa zic fata de materiile in sine! Nu stiu daca si profesorii ar fi problema...La mate din a 5 a si pana n a 8 a am mi s au tot schimbat profesorii.