| Elena_Cioltan_2000 a întrebat:

Cat de grea este teza la franceza in clasa a 9a? Mia-ti putea da niste subiecte?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din păcate, NU prea sunt modele de teză la Limba Franceză :(

Vezi modelul de la linkul :
http://staticlb.didactic.ro/......8764da.png

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu este grea.
Eu iti scriu din ce am dat eu :
Am avut de conjugat la prezent si passe compose ( dar poate fi si l'imparfait sau future)
Am avut de tradus doua fraze
De completat cu, cuvintele care lipseau sau sa unim frazele.
Sa extragem din textul de pe foaie o idee
Sa scriem o compunere despre ce am facut noi in vacanta big grin
Depinde poate sa iti dea ce doreste profesoara-ul big grin

| TheCuriousMonkey a răspuns:

Nu e grea, eu am dat şi am franceză lima întâi şi a fost de lucrat pe un text şi câteva exerciţii simple.

Întrebări recente