| TheWolfOficial1 a întrebat:

Cat e bursa de merit? S-a mai marit pana la urma? Am terminat anul de liceu cu media 9.88. Cati bani ar trebui sa imi vina si cum se face? Eu sunt la profesionala si iau bursa de profesionala momentan (in jur de 130 si 240 de lei, depinde de luna), si din cate știu se poate lua doar una. Trebuie sa depun o cerere la inceputul anului?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Nu știu exact daca poți cumula și cu cea de merit asta tehnologica, poți întreba directoarea sau pe dirigintele tau.
Însă, din cate am auzit, bursa de merit s-ar fi făcut în jur de 400 de lei și intră în vigoare incepand cu anul 2023-2024.
Încă o chestie, daca ești navetist și ai câțiva km până acasă, poti depune în fiecare lună documente pentru suma forfetata (practic primești jumate din suma in avans la in inceputul lunii, iar restul primești la sfârșitul lunii)
Poți discuta cu dirigintele sa te lămurească mai bine in acest sens!
Daca vrei sa vezi noile schimbări privind bursele, atașez link
https://www.edupedu.ro/......ta-si/amp/

Multa bafta!

| TheWolfOficial1 explică (pentru Hyperion7):

Mulțumesc, bafta si tie! happy

3 răspunsuri:
| nyoentox2002 a răspuns:

Cu banii astea îți iei un suculet tedi, o pungă de pufuleți și gata banii?

| Sistemulxxl a răspuns:

Sincer eu nu as da un ban. Nu merita.