| ElenaMari a întrebat:

Cat poate sa scada la sub 2 la bac romana uman dacă n-am mai dat exemple din text la perspectiva narativă? In rest am prezentat textul si asa.

Răspuns Câştigător
| DaCumSaNu a răspuns:

Daca ai precizat ce tip de perspectiva e (obiectiva) si ai spus de ce este obiectiva (verbe pronume pers a IIIa, relatarea la pers a IIIa etc) si ai mai si comentat putin textul o sa ti se scada cam 2-4 puncte. Depinde de corector. Conform baremului s-ar scadea 3 puncte.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă tot așa te-ai exprimat și la bac, iți scad ăia TOATE punctele

| yooshi a răspuns (pentru sierra1):

Frate dar ce legatura are o postare cu bac ul,,,, trebuie sa ne exprimam ca la bac peste tot lol?

| sierra1 a răspuns (pentru yooshi):

Ai intrebat "Cat poate sa scada la sub 2" - și am spus: TOT dacă ai scris tot așa.

Care-i problema?

| ElenaMari explică (pentru sierra1):

Nu m-am exprimat asa si la bac stai tu calm/awinking din moment ce nu ai vreun răspuns concret la intrebare si ai dat comentariu doar că sa ma descurajezi mai bine taceai din gura.

| sierra1 a răspuns (pentru ElenaMari):

"doar că sa ma descurajezi mai bine taceai din gura."

1 - indiferent de ce am spune, nota e tot AIA
2 - ai vreo problemă (nervi sau ceva?)

| ElenaMari explică (pentru sierra1):

Eu am cerut o parere. nu am cerut să mi comenteze cineva dacă am scris corect sau nu gramatical intrebarea. Nu te mai da atat de inteligent ca nu esti

| sierra1 a răspuns (pentru ElenaMari):

" ElenaMari explică): Eu am cerut o parere"

repet ultima oară (că văd că nu pricepi) - părerea mea e că ar trebui să-ți scadă tot punctajul ăla

| DaCumSaNu a răspuns (pentru sierra1):

Daca tot vorbim de formulare:
"Dacă tot așa te-ai exprimat și la bac, iți scad ăia TOATE punctele"
Formulezi asa si te astepti ca lumea sa inteleaga ca tu doar esti de parere c-ar trebui sa-i "scada tot punctajul ala"? Sa fim seriosi... ca sigur avem toti mai mult de 17-18 ani pe aici...

| sierra1 a răspuns (pentru DaCumSaNu):

Nenea avocat: întrebătorul a zis eliptic "Cat poate sa scada la sub 2"

traducere - câte puncte i se pot scădea la subiectul 2. An răspuns in contextul pe care tu l-ai tăiat/ognorat: "iți scad ăia TOATE punctele"

acum e clar?