| jan33tt a întrebat:

Cate grade trebuie sa aiba apa pe care o bem? adica..care e temperatura normala?

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Ideal ar fi ca lichidul pe care il bei sa aiba temperatura corpului tau pentru ca organismul "cheltuieste" energie sa aduca la aceiasi temperatura un lichid fierbinte sau rece pe care tu il bei.
Dar asta ar fi ideaalul... happy
O temperatura "buna" pentru apa pe care o bei s-ar incadra intre 16 si 24 de grade Celsius, in functie si de anotimpul in care te gasesti. happy

2 răspunsuri:
| UNcopac a răspuns:

100 grade ( eu numa asa beau )

Răspuns utilizator avertizat