| Iconaru_Madalina_1978 a întrebat:

Am cumparat un ghiveci plin cu trifoi cu 4 foi si nu stiu cum sa ingrijesc asa o planta.Adica:La cat timp trebuie sa o ud?,Cu cata apa sa o ud?, Unde trebuie tinuta:umbra sau soare?, Cate grade trebuie sa aiba temperatura camerei?
P.S:in ghiveci are si o jucarie adica un cosar

Răspuns Câştigător
| 12lopn a răspuns:

- Plasează ghiveciul într-un loc răcoros, iar când trifoiul începe să răsară, pune-l la o fereastră unde bate soarele;(in cazul tau deja a rasarit)
- Udă-l o dată la două zile.
Ce simbolizează trifoiul cu patru foi

Trifoiul cu patru foi înglobează o semnificaţie aparte pentru fiecare frunză: faimă, dragoste, bogaţie şi sănătate. Potrivit superstiţiilor, dacă porţi asupra ta un trifoi cu patru foi, cel pe care îl iubeşti va veni la tine sau vei fi apărat de spiritele rele. Dacă îl visezi, vei fi fericit toată viaţa.