| MembruNou74763e21 a întrebat:

Cate materii se fac in total la orice facultate? Se mai dau 16-17 materii majoritatea inutile cum se intampla in liceu sau in gimnaziu?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu ai 4-5 materii de baza si 1-2 optionale.

Facultatea te specializeaza asa ca vei face meterii strict din domeniul respectiv

| neutrino a răspuns:

E mai rau...e mult mai multa carte.

| PedoBarbie a răspuns:

Se fac mai puţin.

| diaac a răspuns:

La psihologie am facut cam 6-7 materii pe semestru.

| craniul a răspuns:

Eu la polotehnica am 5 materii de baza, 1 optionala si 2 colocvii

| missandrab a răspuns:

Depinde, eu la Istorie, in primul semestru am facut 6 materii. Am avut examene la 5 dintre ele. Semestrul asta am doar 5 materii. La Litere stiu ca sunt mai multe materii, depinde de facultate. Ma gandesc ca la cele cu profil tehnic e ceva mai mult, nu stiu sigur. Sunt mai putine materii, dar e mult de invatat!