| anonim_4396 a întrebat:

Cate note trebuie sa ai la o materie ca sa fii incheiat? Spre exemplu la franceza: am o singura ora pe saptamana imi trebuie o nota sau doua? dar la engleza: acolo am 2 ore pe saptamana imi trebuie 2 note sau 3?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ati putea fi incheiata media, e necesar sa ai minim 2 note, chiar daca ai 1 sau 5 are pe saptamana, dar de obicei se foloseste metoda descrisa de ceilalti, mai jos.

| RadikalGamer a răspuns:

Iti trebuie n+1, unde n este numarul de ore pe saptamana.

| mugurelpetru a răspuns:

Cate ore ai atatea note trebuie sa ai + inca o nota, deci daca ai franceza o data pe saptamana 1 nota + 1 nota= 2 note

| luiza17 a răspuns:

La franceză iti trebuie neapărat 2 note, iar la engleza 3 note, dar se poate încheia media și cu 2 note. De exemplu eu am 2 ore pe săptămână la chimie și profa mi-a încheiat mereu media cu 2 note. Deci dacă profa ta de engleza e mai leneșă poate sa iti încheie media cu doar 2 note.

| PlayFreestyleFun a răspuns:

Cate ore ai pe saptamana plus o nota.
ex:franceza 1+1=2;
engleza:2+1=3

| imp a răspuns:

Cate ore ai pe saptamana + inca o nota.
Exemplu : la franceza ai o singura ora, deci ai nevoie de 2 note. Iar la engleza cum ai 2 ore pe saptamana ai nevoie de 3 note.