| WalterWhite a întrebat:

Cate puncte se scad la Subiectul 3 de la Bacalaureat Romana daca ai sub 600 cuvinte?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

La Subiectul al III-a, pentru conținutul eseului, vei primi 16 puncte (câte 4 puncte pentru fiecare cerință).
Pentru REDACTAREA ESEULUI vei primi 14 puncte:
- organizarea ideilor în scris (3 puncte)
- abilități de analiză și de argumentare (3 puncte)
- respectarea precizării privind numărul de cuvinte (1 punct)
- utilizarea limbii literare (2 puncte)
- ortografia (2 puncte)
- punctuația (2 puncte)
- așezarea în pagină, lizibilitatea (1 punct)

OBS. În vederea acordării punctajului pentru redactare, eseul trebuie să aibă minim 600 de cuvinte și să dezvolte subiectul propus.

| WalterWhite explică (pentru floresdemayo):

Daca am 500 de cuvinte nu voi primi puncte pentru redactare(14 puncte)?

1 răspuns: