| imtimi a întrebat:

Câte șanse am să intru la un liceu economic cu media de 7.57 dacă eu am media 7.40?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau, dar nu ai nici o sansa, fiindca ai 17 sutimi mai putin si atunci esti RESPINS.
Vei merge la alt liceu unde media 7.40 este inca acceptata si unde mai sunt locuri.

| imtimi explică (pentru Violleta2022):

Problema e că am pus doar licee care aveau media peste 7.40. Un singur liceu am pus cu media 6.50. Doamna director mi-a spus că am șanse să intru la un liceu care are o media mai mare.

| Violleta2022 a răspuns (pentru imtimi):

Pe doamna directoare nu a durut-o gura sa-ti spuna ce ai vrut tu sa auzi, dar vei vedea tu curand, cand se stabilizeaza toate listele si se inchie inscrierea, fiindca este imposibil la un liceu de medii mari cu o medie sub plafonul de intrare.
Fii realist si vezi care este media si puterea ta de invatare!

| imtimi explică (pentru Violleta2022):

Am intrat la Ana Aslan Cluj
happy Este bine oricum. Lăsați. ❤️❤️

| Violleta2022 a răspuns (pentru imtimi):

Felicitari!