| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Cate specii de serpi exista pe pamant? Habitatul lor pe pamant este foarte mare aproape 70% din suparafata pamantului in afara de Polul Nord si Sud.
Ofer funda celui care imi enumara pe rand toate speciile de serpi impartindu-i in cei veninosi si cei neveninosi.

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Sunt aproximativ 3600, in jur de 600 specii veninoase si in jur de 200 dintre ele periculoase pentru oameni.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Sn4k3):

Si numele lor: mamba, anaconda, vipera, pitoni etc te rog frumos nu le stiu pe toate.

| Sn4k3 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Nici n-ai avea cum. Nu ai citit ce am scris sau ce? Sunt mii de specii.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Sn4k3):

Ok, scuza-ma am crezut ca poate sti avand in vedere faptul ca mi-ai spus cate specii sunt.