| alinuta23 a întrebat:

Cate stele sunt pe cer?hee hee

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Cate fire de praf sunt pe pamant!

9 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Ti le-a promis cineva? Oricum alessa a raspuns bine. Infinitul suna cam... prea abstract

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Sper ca nu e si asta un banc...ca noi ne-am cam saturat de intrebari din astea... dar totusi iti raspuns...sunt multe si iti doresc ca cineva sa ti le promita si sa ti le daruiasca!

assiris
| assiris a răspuns:

Cind vei termina de numarat vei constata ca ori s-au mai nascut citeva ori au mai murit citeva si chiar daca le-ai numarat pe toate, mai ramin cele din ochii tai. Caci:
Un cer de stele dedesubt,
Deasupra-i cer de stele -
Părea un fulger ne'ntrerupt
Rătăcitor prin ele.

Şi din a chaosului văi,
Jur împrejur de sine,
Vedea, ca-n ziua cea dentâi,
Cum izvorau lumine;
Iar cerul este infinit

| Swabia a răspuns:

Foarte putine....cam cati neuroni ai tu in cap!winking

| ana23 a răspuns:

Sunt foarte multe... un infinit de stele...nici chiar atat...nimeni inca nu a putut spune cate stele sunt...deoarece poate unele se nasc altele mor...

| stefybx a răspuns:

Astronomii estimeaza ca galaxia noastra - Calea laptelui - are 100 miliarde de sori sau stele. Fotografiile cerului instelat noaptea, facute cu cele mai mari telescoape, arata cel putin 500 milioane de alte galaxii. Unii estimeaza ca ar fi 1 miliard de galaxii! Acum, sa presupunem ca fiecare galaxie nu are mai multe stele decat a noastra. Asta ar insemna ca sunt cel putin 100 de miliarde de miliarde de stele. In acest punct este mai sigur sa spui ca indiferent cat de avansate vor fi instrumentele noastre telescopice, nu vom fi niciodata in stare sa numaram ostirea cerului.

| florinmarius a răspuns:

Doar dumnezeu stie lucrul acesta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| yourfriend_1956 a răspuns:

Multe ......nu exista un nr ca sa-l poti spune din cate stiu eu se spune in in fiecare an se naste o noua stea...big grin