| dany248y a întrebat:

Cate teme ati avut in clasa 5.La mate, romane si alte materi. Funda+votur(tuturor care raspund)!

Răspuns Câştigător
| blueangel99 a răspuns:

La mate si la romana - mult de scris, mai ales la mate, ca atunci se pun bazele(cu fractii, puteri, parti de vorbire etc.)
La engleza/franceza - in general exercitii din manual, sau compuneri(nu primeam teme mari, mai ales la franceza, ca era primul an)
La alte materii nu imi amintesc sa fi avut teme, poate la educatie tehnologica(rar ne punea sa facem proiecte sau chestii lucrate de mana), insa profesorii tineau foarte mult sa invatam lectiile ca lumea. Acum depinde si de profesori, si de scoala... Tu banuiesc ca treci a 5a, nu-i asa? O sa fie un an usor, tot ce trebuie sa faci e sa inveti si sa nu te lasi pe tanjeala.
Succes!

| dany248y explică (pentru blueangel99):

Da trec in clasa 5 dar am emoti foarte mari

4 răspunsuri:
| 21Ratio a răspuns:

Depinde si de profesori.
Spre exemplu, profesoara de matematica exagera uneori cu temele(chiar si 10 exercitii), doamna de romana ne dadea maxim 3 exercitii.
La engleza si franceza nu ar trebui sa va dea mult.

| oHarryo a răspuns:

Sincer eu nu am avut foarte multe. Asta depinde de profesori.

| alessa10 a răspuns:

Eu am terminat clasa a cincia si mi-a dat la mate 3 pagini din manual...la romana sa citesc o carte... la franceza un portofoliu si nimic altceva pup

Întrebări recente