| NoMusicNoLife a întrebat:

Cateva pareri despre alt final la nuvela " Doua loturi"?

De acolo de unde prezinta autorul un posibil final [ cu d-na Popescu calugarita etc. ] mi-ar trebui altul...

Daca va vine ceva plz scrieti aici big grinbig grin

Mz!

5 răspunsuri:
| Sinitar a răspuns:

Poi un final ar fi : Doamna popescu a divortat de Domnul Lefter si s-a recasatorit cu "Turbatul" si a avut 2 copii si au trait fericiti, iar domnul Lefter a ajuns un batranel senil care spunea mereu "vice-versa oare de ce a trebuit sa fie vice-versa". funda happy?

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Hmmm,Lefter Popescu s-a apucat sa jefuiasca case.La un moment dat nimereste in casa Turbatului, fostul sau sef si ia cat cuprinde. Turbatul il prinde in flagrant si se iau la bataie.Domnul Popescu ajunge la politie iar prietenii il iau la misto. Dupa ceva vreme se trezeste ca este chemat de nevasta lui la judecatorie, la divort, care se judeca repede. Lefter ajunge cu adevarat un coate -goale iar fosta doamna Popescu isi reface viata cu unul dintre tovarasii de pahar al lui Lefter.De ciuda Lefter se sinucide, isi taie venele, sfarsit

| IoaNa_8651 a răspuns:

A doua zi domnul Lefter Popeescu incearca sa isi recapete slujba, iar seful sau accepta cu greu, dar totusi accepta.Vazand ca n-au noroc cu banii el va mai avea incercari si intr-un final ramane la o casa mare cu cei 4 copii ai sai ingrijindu-l pe el si pe consorta sa... sper ca te-am ajutat...PS: am luat 10 pe acest final

| alinushlinush99 a răspuns (pentru IoaNa_8651):

Mrs mult sa vad eu ce nota iau pe el rolling on the floor

| atache a răspuns (pentru IoaNa_8651):

Mersi ii foarte bun