| YourFriend a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu un final diferit la nuvela "Doua Loturi"?
Adica sa nu fie sfarsitul care l-a adaugat Caragiale, sa fie alt sfarsit.
Sfarsitul sa il adaugati dupa partea cand ii spune bancherul domnlui Lefter Popescu ca de fapt nu a castigat nimic.
Cel mai bun final primeste si vot si funditawinking

5 răspunsuri:
| Alex1997fun a răspuns:

Ar putea fi un final clasic:

"-Domnule n-ati castigat nimic deoarece biletele sunt inversate
-Cum, ce ati spus?
-Ca nu ati castigat!
-Cum nu se poate asa ceva.
-Stati ca poate am gresit eu.
El/ea se uita la calculator si observa ca a privit ea gresit. Avea in mana biletul bun si se uita la rubrica gresita.
-Scuzati! Am gresit eu! Ma uitam la alta rubrica.
-Vai! Era sa fac cu inima din cauza ta.
-Uitati aici toti bani.
Domnul Lefter a mers la consoarta sa sa ii zica:
-Acum poti sa iti iei tot ce vrei tu.
-De ce?
-Am adus bani!

Asa au trait Lefter si consoarta sa fericiti pana cand s-au terminat bani. Dupa aceea domnul Popescu nu a mai castigat nimic.

-

| AlecsLexx a răspuns (pentru Alex1997fun):

Se uita pe calculator raised eyebrows. Nu aveau televizor, dar rupeau tastatura pe MW3 raised eyebrows

| Alex1997fun a răspuns (pentru AlecsLexx):

Poate sa fie si imaginarlaughing. Sincer, am si uitat detalii nesemnificative(cel putin asa mi se par mie).

| Iüℓÿsca a răspuns:

Pai ai putea face un final fericit domnul lefte merge la banca pentru a lua toti banii pe care ia castigat, deindata ce a primit banii el a fost foarte fericit si a mers la consoarta lui pentru ai spune marea veste prin care ei siau schimbat viata din una modesta in una de oameni bogati care nu isi fac griji pentru nimic.[si eu am avut de facut alt finalsi am scris asa ca mai sus si am luat 10]

| Iüℓÿsca a răspuns:

Mai bine scrii de un final fericit pentru ca finalul din carte se termina asa nu a castigat nimic... si un final fericit este chiar opusul este mai bun acum tu faci ce vrei