Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cati ani are pamantul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai gandeste! si tu laughing
Terra este facuta de Dumnezeu!
Inainte sa se nasca Iisus Hristos.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai eu stiu cand s-a facut dar am vrut sa creez putina diversiune laughing)) am omis sa pun la funny intrebarea laughing))

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ok Draga Mea! laughing laughing laughing

| Azµre a răspuns (pentru anonim_4396):

Parțial adevărat să nu negăm complet religia.

29 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

"Terra s-a format acum aproximativ 4, 57 miliarde (4, 57×109) de ani."
http://ro.wikipedia.org/wiki/P%C4%83m%C3%A2nt

| DaDuSH a răspuns:

Da, deci s-au descoperit in Canada roci vechi de 3, 2 miliarde de ani si voi spuneti ca e doar o teorie
oh... crestinii...

| WhiteLife a răspuns:

Nu se poate spune cu exactitate.

| anonim_4396 explică (pentru WhiteLife):

Si totusi in toate enciclopediile are miliarde de ani, cum pot afirma asta cand nu se stie exact cat are?

| WhiteLife a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu se poate spune tocmai pentru ca nu se știe exact.

| Exilee a răspuns:

~ 3,5-4 mld ani.

| anonim_4396 explică (pentru Exilee):

Aiurea, cel mai vechi copac e de 5000 si ceva de ani, nu inteleg cum poate spune oamenii de stiinta ca are atatea miliarde de ani, o aberatie!

| Dandanache a răspuns (pentru anonim_4396):

Te inseli, varsta Pamantului nu se calculeaza in functie de varsta copacilor, ci in functie de varsta lui Vasilica, porcul ce va fi taiat de Ignat. Avand in vedere ca Vasilica are doar cateva luni, Pamantul nu poate avea mai mult.

| anonim_4396 explică (pentru Dandanache):

laughing)), toate sunt doar teorii, trebuie sa spuna si oamenii de stiinta ceva nu? lol

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Miliarde.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai conform teoriei stiintifice, ar avea vreo 6mld de ani. Este iumposibil sa-ti zica cineva cu exactitate.
Tu chiar crezi ca pamantuk a fost creat in 6 zile? Daca au fost zile, conform carui calendar s-a facut referinta? Gandeste-o p-asta! happy

| Aimèeeee a răspuns:

Miliarde.

| comsacodrut a răspuns:

Stiintiific vorbind are in jur de 4-5 miliarde ani.Adica 4,57 mld

| MariusGomoi a răspuns:

Pai pamintul are 2013 ani

| anonim_4396 explică (pentru MariusGomoi):

Cel mai bun raspuns laughing pacat ca nu pot sa.ti dau funda happy

| Andiiii a răspuns:

Destui. Nu-ți bate tu capul, n-o să aflii niciodată. Nimeni nu știe.

| ZuZuLiNka a răspuns:

vârsta calculată a Universului este de circa 13, 7 miliarde de ani.

| AlexandruRares a răspuns:

Omenirea a innumarat pana acum 2013 ce a fost inainte nimeni nu stie

| Maxxy79 a răspuns:

Absolut nimeni nu poate spune...

| jonahmeans1024 a răspuns:

Varsta pamantului e de 4.54 ± 0.05 miliarde de ani

| ionuionut2002 a răspuns:

Pai acest lucru nu poate fi descris ca sunt milioane de ani! deci nu ai cum sa stii

| Bogdy_Smecheru_1976 a răspuns:

Nimeni nu stie cati ani are pamantul sunt doar niste teorii care la spun oameni de stiinta dar nu au habar si ei ca nu au fost pe vreme aia si nu au de unde sa stie si cel care a zis ca pamantul are 2013 ani este adevarat 2013 de cand s-a creat omul era oamenilor adica dar asa cati ani are pamantul nu exista raspuns

| George97108 a răspuns:

Pamantul nu are milioane/miliarde de ani oh go on, de la Adam pana in prezent se implinesc 8000 de aniwinking!

| WyvernLuffs a răspuns (pentru George97108):

Te-ai nascut in bezna si in ea o sa mori.

| danielusB a răspuns:

Mai bine întrebai ˝Câți ani mai are pământul˝!