| Δи∂яɛɛα Ƨcʋмρικ a întrebat:

Cati muschi se pun in miscare pentru a merge? E usor

11 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Pentru mers omul foloseste circa 200 de muschi iar pentru alergare aproape toti cei 600 de muschi...

| dienuk a răspuns:

De ce pui intrebari la care stii deja raspunsul? E USOR!

| AdeeXd a răspuns:

Mai mult de 200 de muschi!

| AdeeXd a răspuns:

Nu e adevarat! Nu e format din 2 cifre! Am eu atlas de anatomie si scrie mare si clar: atunci cand mergem punem in miscare mai mult de 200 de muschi!

| Daiana90 a răspuns:

Nu stiu asta, presupun ca muschii picioarelor dar stiu ca cei mai importanti muschi ai mersului: sunt muschii gemeni parca...thinking big grin

| DeMentaa a răspuns:

AM scapat de @Sunshine si acum am dat de tine
Dc pui intrebari stupide?

Răspuns utilizator avertizat
| Clauditza a răspuns:

10.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.Multi Inaintelaughing)laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti muschii. pentru a merge trebuie sa ai echilibru si pentru echilibru toti muschii se pun in miscare, asa stiam, dar muschii fetei nu-mi ies la calcul. thinking Ia zi-ne u.