| Aztecas_Alexandru_1997 a întrebat:

Ce a fost Romania, ce este si ce va fi?
Parerea voastra.
Momentan eu cred doar ca e o generatie proasta.

Răspuns Câştigător
| blueangel99 a răspuns:

Ce a fost România?
La inceput a fost regatul Dacilor, pe care romanii l-au cucerit uşor. Apoi statele medievale, dintre care Transilvania - ocupată, per ansamblu, de unguri, Dobrogea - ocupată de imperiul Otoman(alias Hoţoman laughing )care nu dadea pace Moldovei si Ţării Româneşti. Şi dacă mai e să spun că România a fost unul din statele care a luptat foarte puţin în cele două Războaie Mondiale(fiindcă de fiecare dată a fost nevoită să se retragă) şi a ajuns fost sub dominaţia sovietică un car de ani... nu prea sună bine, nu? confused

Ce este România?
Maidanezi, ţigani, piţipoance, manelişti, străzi murdare, criză economică, una din ţările cu cele mai mici salarii din UE - iarăşi nu sună bine, nu? Ai dreptate, e o generaţie slabă.
Măcar ne putem mândrii cu munţii Carpaţi, Delta Dunării şi Marea Neagră(mai bine zis Marea Verde, la cat de plina e de alge).

Ce va fi România?
Asta doar timpul o va spune, deşi nu cred că vor avea loc schimbări dramatice(în bine) prea curând. Dar, se zice că e bine să fii optimist.

1 răspuns:
| Pripitu_Stefania_2000 a răspuns:

Sunt de acord cu tine si totusi multi dintre noi mai au puterea sa zambeasca