| Pukca a întrebat:

Ce ar trebui sa inveti in clasa a 8 a pentru evaluarea nationala?

Răspuns Câştigător
| mitzok a răspuns:

Pai cam toate operele, eu doar am recitit una, si am avut norocul de a imi pica chiar aceea(dramatic), virgula, cratima, propozitia, partile de vorbire, partile de propozitie, sa mai citesti cateva compuneri de la alti oameni pentru ati face o idee si un stil de ati face compuneri(daca mereu scrii ca ai varsat cafea pe tine, nu te depuncteaza nimeni), asta la romana, la matematica eu cred ca poti invata toate formele geometrice, sunt destul de usoare si poti sa rezolvi multe probleme doar prin logica(chiar si formulele prin care aflii ariile si toate astea sunt logice) pitagora, sin, cos, tg, ctg(nu am stiut niciodata astea) formulele de calcul (ex. x^2+y^2), si mai sunt, ti am dat doar un un pur ansamblu la ceea ce cred eu ca poate invata oricine in cam 2 sapt sa ia un 6 la ambele, daca vrei mai mult cred ca iti trebuie meditator daca cumva nu esti destept din fabrica laughing iti urez noroc in clasa a8a (scuze pentu eventuale probleme gramaticale dar imi e cam somn si nu prea mai tin cont)

| Catrice a răspuns (pentru mitzok):

Frate, sin, cos, tg, ctg se învață abia la liceu laughing

| mitzok a răspuns (pentru Catrice):

Mi-a dat in examen...

| Pukca explică (pentru Catrice):

Sin, cos, tg si ctg se invata in clasa a 7-a!

| Catrice a răspuns (pentru Pukca):

Ai învățat cum sa calculezi tangenta în a 7-a?!

| mitzok a răspuns (pentru Catrice):

Da