| LilStrawberry a întrebat:

Ce ati alege intre facultatea de drept si cea de litere? Care iti asigura mai multe sanse de gasire a unui job? Chiar asa greu este la drept? Diploma nu te ajuta daca vei fi nevoit sa iti schimbi domeniul de munca?

1 răspuns:
| Ella3133 a răspuns:

Gandeste-te ca din Litere mai mult decat profesor nu poti fi...sau poate un editor ceva.Dar iti gasesti loc de munca destul de repede.
In schimb la drept poti fi mai multe cum ar fi avocat, notar etc.dar nu te poti angaja pe domeniu(sa fi avocat, spre exemplu) imediat ce ai iesit de pe bancile facultatii.