| prolibro a întrebat:

Ce carte ati imprumutat ultima oare de la o biblioteca publica si cand a fost asta?

Răspuns Câştigător
| elaroseni a răspuns:

Acum trei săptămâni, 4 volume din cele zece din ciclul "Istoria vieţii private" (Philippe Aries si Georges Duby - coordonatori). Normal a trebuit să apelez la prelungire. happy

5 răspunsuri:
| miha2010 a răspuns:

Doamna flor si cei doi soti ai ei de jorge amado(interesanta si comica)/Tess D'Uberville de th.Hardy/Idiotul de F.M.Dostoievsk/madame Bovary de g. flaubert

| chery a răspuns:

Printul Fericit de Oscaar Wilde.Este o carte extrem de frumoasa dar si emotionanta, la fiecare capitol iti curge cate o lacrima. Sper sa o citesti si cred ca iti va placea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

John Saul-Pedeapsa pacatosilor. A treia oara...big grinImi place mult autorul.Asta se intampla saptamana trecuta.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ion in decembrie

| woody a răspuns:

seniorii razboiului-gerard klein