| Poison0fL0v3 a întrebat:

O mikutzzz problema: am imprumutat o carte de le biblioteca si am uitat s-o dau (am intarzia 2 zile), am vreun risc sa patzecs ceva? DAU FUNDA SI NU GLUMESC!

Răspuns Câştigător
| cosmina05 a răspuns:

Nu.Doar sa iti ceri scuze persoanei de acolo ca ai uitat sa o returnezi, sau spune-i ca ai fost plecat/a din localitate si nu ai putut sa o returnezi la timp.cunosc persoane care au 2 ani de cand nu au returnat cartile, insa daca se face o cautare/inventar ceva, persoana respectiva sigur va primi o amenda.Tu nu ai de ce sa iti faci griji.Doar returneaza cartea; daca persoana de acolo e una intelegatoare nu vor fi probleme.Cel mai mare risc e sa tipe la tine, altceva nu are ce sa faca.

6 răspunsuri:
| armand3004 a răspuns:

Depinde de biblioteca.

| daydreamer a răspuns:

Mai nu stiu daca toate biblioteciele au aceleasi reguli dar in orice caz, cand ti s-a eliberat permisul trebuia sa ti se fi dat un regulament. Scrie acolo ce si cum se intampla. Eu zic sa o duci acum oricum pentru ca mai tarziu ti-ar putea ateriza o mare amenda acasa

| Christinne8 a răspuns:

Nu patesti nimic. doar nu te duce la inchisoare pentru. astalaughing

| babytzu_8421 a răspuns:

Nu are de ce sa ti se intample nimicwinking Stai linistit! Doar iti ceri scuze si promiti ca nu vei mai uita alta datawinking Fundita?
love struck

| Madalina_5525 a răspuns:

Nu prea cred, ca si eu am intarziat si nu cu 2 zile ci cu 3 saptamanilaughingsi mie nu mi-au facut nimicbig grin

| MzQ_1081 a răspuns:

Nooo saa se intamle nimic staii linistitwinking Era mai rauu daca intarziaii cateva luni ca minee laughing Dar daca u zici ca ai intarziat cateva zilee atuncii e binee no sa se intample nimic rauu kiss
Funisaa? happy