| SmileAndr33a a întrebat:

Ce carte interesanta si foarte frumoasa imi recomandati?(as prefera sa nu fie cu razboi sau carti istorice).Dau funda:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă eşti adolescentă, îţi recomand colecţia Chic.

Cathrine Alliott-Nu-s genul ăsta de fată!

http://www.polirom.ro/catalog/carte/nu-s-genul-asta-de-fata!--3308/

Marc Levy-Şi dacă e adevărat...

Marin Sorescu - Trei dinţi din faţă

Mihail Drumeş-Elevul Dima dintr-a şaptea

6 răspunsuri:
| heise a răspuns:

"Omul invizibil" de H.G. Wells si "Robin Hood" de Henry Gilbert (coperta arata cam asa -> http://liviabonarov.files.wordpress.com/2010/02/robin-hood.jpg?w=212). Si ceva frumos si plin de adevar "Printul fericit si alte povestiri" (sunt povestioare scurte) de Oscar Wilde.
P.S.: Cartile sunt frumoase, insa nu sunt atat de fericite. Daca le-ai citit sau o sa le citesti o sa intelegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cati ani ai si nici ce experienta de lectura ai, de aceea e greu sa fac o recomandare. totusi, poate ca ti-ar placea elevul dima dintr-a 7-a sau de veghe in lanul de secara. sunt carti frumoase. lectura placuta

| ThEEmperoR a răspuns:

Teoria haosului.

| Adryanna2000 a răspuns:

"Imi placi la nebunie" de Federica Bosco.

| LittleButterfly a răspuns:

Chimie perfecta. E superba happy

| nao2000delia a răspuns:

Pai...poti incerca twilight daca nu ai citit-o. intr-adevar are si cateva batalii pe acolo dar o carte interesanta are si asa ceva...nu am citit-o dar am vazut filmele si mi-au placut la nebunie