| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti interesante, de aventuri imi sugerati sa mai citesc, tinand cont ca sunt clasa a IX-a? Aaa sa nu fie plictisitoare, ci sa imi acapareze atentia!

>Funda:*big grin

Răspuns Câştigător
| Zippo_3182 a răspuns:

Iti recomand cartile lui Arthur C. Clarke, Simon Scarrow, Suzzane Collins sau chiar Mark Twain poti intra pe http://www.azicitesc.com/ sa vezi mai multe carti care s-ar putea sa-ti placa

3 răspunsuri:
| maddy0212 a răspuns:

Testamentul incasului, Karl May

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Mie imi placeau mult cartile lui Mark Twain, mai ales "Aventurile lui Tom Sawyer" sau incearca ceva de Jules Verne

| Niros19 a răspuns:

Daca vrei ceva de aventura cel mai potrivit e Jules Verne