| aleee_5543 a întrebat:

Ce credeti ca e mai bun profilul uman sau real?
Ma puteti ajuta!

Răspuns Câştigător
| Adina_3463 a răspuns:

Buna. Am terminat profilul real: mate-info, intensiv info.iti pot recomanda acest profil deoarece ai mai multe sanse la facultate si nu numai(mai ales daca alegi ceva in domeniu). celor de la uman le este mai greu sa se adapteze la o facultate cu specializare pe real de exemplu, pentru ca ei nu fac multa mate in liceu(aproape deloc). dar cel mai mult conteaza parerea ta.Mult succes.

4 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Tie ce-ti place matematica sau literatura, istoria sau geografia? Clasele de la real sunt mult mai bune side la un liceu real poti merge la ce facultate vrei! Multumit?

| Donytzu_1698 a răspuns:

Eu cu siguranta as recomanda profilul real pentru ca, odata terminat liceul, ai mult mai mult optiuni de a continua la facultate decat ai daca ai terminat umanul. De la real te poti duce la foarte multe facultati chiar si la cele la care se pune baza pe materiile umaniste cum ar fi romana sau limbile straine...insa de la uman sa te duci la facultati cu profile tehnice sau chestii de genul asta e foarte greu daca nu imposibili.

Cu siguranta realul e mai bine mai ales daca esti o fire perspicace si le ai cu stiintele exacte. In plus umanul iti dezvolta si mai mult modul de a rationa. La uman de cele mai multe ori se invata fara a se procesa informatiile.
Sper ca ti-am fost de ajutor!

Scucces!

| AnnaRawrrr a răspuns:

Eu cred ca realul. Ai mult mai multe optiuni dupa terminarea liceului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Realul se axeaza f. mult pe matematica.
la uman, ai o ora de mate pe saptamana