| Mariavasile a întrebat:

Ce credeți că pică la bac la română la uman?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din absolut toata materia invatata!
Intrebarea ta este total nepotrivita, pentru ca nu putem ghici in stele, ce se va da la BAC anul asta!
Subiectele sunt secrete, deci NIMENI NU STIE!

| Mariavasile explică (pentru Violleta2022):

Deci dacă pică de exemplu" ion" înseamănă că a picat din toată materia învățată? laughing)))))))))))))))))))))))))) Dacă pica din toată materia învățată era câte un subiect din toate operele. Deci dacă ai venit pentru a da comentarii toxice, nu ți-a ieșit

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Mariavasile):

De fapt esti prea idioata ca sa pricepi ca pica un singur comentariu din 26 de opere sau cate or fi. Ceea ce inseamna ca probabilitatea sa pice "Ion" este de 1/26, dar probabilitatea sa pici tu la bac e de 100%.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mariavasile):

Se vede ca habar nu ai cum se pregateste un elev pentru examen!
Am spus ca trebuie sa inveti toata materia, pentru ca nu stii ce va pica la examen, fiind subiecte selectate, din operele invatate peste an.
daca nu inveti jumatate din materie si 3 subiecte sunt din acea materie, tu nu vei fii punctatat pentru materia respectiva, deci, vei pica examenul.
Pacat ca nu va duce capusorul sa intelegeti cat de important este sa invatati tot, ca sa nu va pice la examen, ceea ce nu ai invatat.

| Mariavasile explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Leșinrolling on the floor pnm, elev care a terminat clasa a 12 a cu media 9, 28 are 100% șanse să pice bacul? Hahahahahaha

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Mariavasile):

Ca fix media e relevanta, cum sa nu.

| Mariavasile explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Nu mă, cei care au 5.50 în a 12 a vor lua bacul cu 10

| Mariavasile explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

8,5 nota la romana, asa ca îți poți mânca limba.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Mariavasile):

Da, ok.
Limba tot nu mi-o mananc.

| Elena9328 a răspuns:

Poezie

| Anon31241212 a răspuns:

Drama/ Comedia