| dydydeea a întrebat:

Ce credeti ca se va da anul asta la evaluarea nationala sa subiectul 1 B? eu sper sa ne dea genul liric( pastel)! Si cred ca s-ar putea sa ne dea genul liric ca nu sa mai dat de vreo 2 ani! Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| DamiPapucii a răspuns:

Pai sunt o multime de speci hai nu chiar asa multe dar au de unde alege.Nu stiu sunt o multime poate sa ne dea si semnificatia versurilor sau semnificatia titlului.

| IoAlexandra a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... la simulare ne-au dat gen epic. dar ar putea sa ne dea si gen liric pentru ca anul trecut s-a dat epic. dar cred ca ne va da o argumentare(apartine unui gen, sau specie).
Eu sincer as vrea fabula(chiar daca e epic)

| Sebastian98qw9 a răspuns:

La ultima mea simulare s-a dat fabula, sa demonstram ca textul citat este fabula...dar anul asta cred ca se va da caracterizarea personajului principal, am vazut multe modele, dar asta cred ca este cel care se va da happy

| andrei2511 a răspuns:

Sunt cat se poate de sigur ca va pica liric fiindca, cum ai zis si tu, nu s-a mai dat de mult timp. Dar gandindu-ne ca se fac multe variante si se extrage DOAR una, probabilitatea sa dea liric scade. Oricum sunt sigur ca nu va pica caracterizare deoarece abia s-a dat la sesiunea speciala pentru olimpici. Orice ar fi, eu sper sa ne dea liric, fiindca epicul e mai cacacios. la inceput spuneam ca epicul e mai usor, dar acum, la sfarsit, constientizez ca liricul e banal laughing Definitie, figuri de stil, imagini artistice, marci lexico-gramaticale...un fleac laughing