| Malphas a întrebat:

Ce credeti ca va pica anul acesta la bac la limba romana?

Răspuns Câştigător
| MaicutaMaui a răspuns:

Bafta la bac mumosule love struck

51 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Multă lume...

| Malphas explică (pentru angel74dm):

Bai cap de bivol, la ce te bagi in seama aiurea? Pai stii sau nu stii sa raspunzi la intrebare? Macar sa-ti dai cu parerea.

| angel74dm a răspuns (pentru Malphas):

Cap de bivol îi tată-tu, că de-aia a făcut un bou ca plod! Am zis că anul ăsta va pica la limba română la bac multă lume, deoarece va fi foarte greu. Era o ironie subtilă, dar tu n-ai cum să pricepi aşa ceva... Dacă s-ar ştii subiectele dinainte se cheamă blat, respectiv toată lumea va învăţa acel subiect...

| Malphas explică:

Pt angel ca vad ca bivolul mi-a dat ignore.
Bai imbecilule, uite-te din nou la intrebare cum este formulata.Am intrebat "CE" si nu "CINE''. Este o diferenta.

| Malphas explică:

Pt oligofrenul ala de angel:Baaai coate-goale, daca nu esti in stare sa ajuti si raspunzi la misto la o intrebare serioasa de ce dai vina pe altii? La dracu' mai raspunzi, bai inaptule?
Ia uite la el.

| alecssandra a răspuns:

Morometii,sau enigma otiliei ...doamne ajuta!

| lety93 a răspuns:

Noi(la scoala) ne gandim ca ar putea sa cada poezie ca parca nu a fost de mult
dar te poti astepta la aboslut orice(basm, nuvela, roman, poezie, dramaturgie)
cine stie ce viseaza ei noaptea happy
deci ar cam trebui pregatita toata materia

| mikoto a răspuns:

Cred ca ceva de Caragiale, Alexandru Lapusneanu sau poezia.Eu vreau sa pice orice in afara de caracterizari si poezie big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caragiale.

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns (pentru anonim_4396):

Si noua ne-a zis profa ca s-ar putea sa avem la testare ceva de Caragiale.Doar e Anul Caragiale.

| Malphas explică (pentru anonim_4396):

In sfarsit un raspuns normal! Din cate am inteles, este anul lui Caragiale si da, tot posibilul sa pice.Dar nu se stie cum tot schimba sclerozatii astia incompetenti...

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns (pentru Malphas):

Bah.,dar toti is incompetenti si sclerozati?! Numai tu esti bun?

| Malphas explică (pentru XxThoumaxXAndyXx):

Am generalizat eu cumva? M-am referit strict la cei din invatamantul romanesc si raspunsul este evident DA!

| eu1893 a răspuns (pentru XxThoumaxXAndyXx):

Eu nu m-as baza pe asta... Poate sa dea orice. Apropo, voi invatati la BAC si relatiile intre 2 personaje?

| grizzloiu a răspuns (pentru XxThoumaxXAndyXx):

Taci fa panarama ca ma doare capu'. Mamaaaa daca te prind pe strada franjuri te fac laughing))).Du-te la mama ta si intreab-o de ce te-a nascut.

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns (pentru grizzloiu):

Fetita esti tu...Eu is baiatstraight face...Si cum s-o-ntreb e mama de ce m-a nascut?! Vrei sa sap dupa ea?

| FloRyX002 a răspuns (pentru XxThoumaxXAndyXx):

Adica e moarta? sorry ca intreb! ma inspaimantii si apropo bac-ul se da cand esti mai mare nu in clasa a7-8 marog in ce clasa esti!

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns:

La ce te referi?! La text?

| Malphas explică (pentru XxThoumaxXAndyXx):

La subiectul al III-lea, mai.

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns:

Subiectul al3-lea are text?

| Malphas explică (pentru XxThoumaxXAndyXx):

Doamneee! In ce clasa esti copile?

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns (pentru Malphas):

A 8-a...copilehappy

| Malphas explică (pentru XxThoumaxXAndyXx):

Pai de unde dracului sa stii tu atunci despre ce e vorba? Sa ajungi si tu in clasa XII-a mai intai si apoi discutam.

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns (pentru Malphas):

Ce vrei sa zici cu "Sa ajungi si tu intr-a XII-a"?! Crezi ca nu am potential?! Copile, oi fi tu mai mare dar esti prost si needucat.(Ma scuzi de limbaj)./Daca am vrut sa aflu ceva e gresit?!

| Malphas explică (pentru XxThoumaxXAndyXx):

De ce te-ar interesa pe tine chestiuni care nu te privesc momentan? Ce te grabesti asa? Ho omule ai rabdare sa mai cresti tu vezi-ti deocamdata de admiterea la liceu.
I'auzi eu prost si needucat, gatu masii...

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns (pentru Malphas):

1.De ce nu ar trebui sa ma intereseze?
2.De ce ma grabesc? Fiindca mereu e prea tarziu
3.Ho sa-i zici lu' tac'tu

| angel74dm a răspuns (pentru XxThoumaxXAndyXx):

Dă-l dracul de handicapat, pune întrebări să se afle-n treabă şi apoi se ia de utilizatori... Eu cred că se plictiseşte sau e frustrat şi trebuie să se certe cu cineva şi cum să iasă în faţa blocului nu are curaj, ne strică nouă după-masa...

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns (pentru angel74dm):

Nesimtit...

| Malphas explică (pentru XxThoumaxXAndyXx):

Pai din cate vad esti un copil retardat care face gura mare pe aici si-mi INFECTEAZA intrebarea.Iti vorbesc asa cum meriti, asa tratez toti imbecilii care mananca rahat.Acum jet! Houu houu!

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns (pentru Malphas):

Tiganstraight face...Clar asta esti
Noi ROMANII uram 2 lucruri:
1.Rasismul
2.Tiganii P.S.big grine ce merit asta? Am vorbit frumos.Dar ce sa-ti fac?! Oi fi eu intr-a 8a, dar singurul needucat si prost esti tu!(Scuze din nou pentru limbaj)

| Malphas explică (pentru XxThoumaxXAndyXx):

Si daca sunt tigan ce? Sunt mandru de de acest lucru. Exista discriminari pentru ca exista rasisti imbecili ca voi care refuza sa vada dincolo de etnie.Raspundem cu aceeasi moneda sau chiar inzecit DOAR daca suntem provocati.

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns (pentru Malphas):

Eu ti-am vorbit frumos, dar tu ai fost provocat de prostia ta.Esti clar manelist.Eu am zis ce urasc ROMANII:
1.Rasismul
2.Tiganii

| Malphas explică (pentru XxThoumaxXAndyXx):

In mod sigur si tu ca cei care afirma sus si tare acest lucru, ati luat bataie crunta de la un tigan, ati fost furati etc iar in felul acesta va justificati conceptia.Sunt foarte frecvente cazurile.Si spre satisfactia sau insatisfactia ta...nu ascult manele.
Ia uite ce teme diferite abordam la o asemenea intrebare! Sarim de la una la alta! Why am I even surprised?laughingIt's TPU...

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns (pentru Malphas):

Nu am luat bataie de la tigani.Ma enerveaza ca se cred romani in tara mea si a romanilor.Fratilor! Voi nu sunteti romani.Proveniti de la mama ma'si ca nici nu stiu de unde. Daca tot te crezi roman spune care e legatura dintre tigani si romanii.

| Malphas explică (pentru XxThoumaxXAndyXx):

Care e legatura?laughingPai suntem toti oameni si traim in aceeasi tara.
De ce atatea discriminari si rautati? De parca printre romani nu exista criminali, hoti si violatori...Hai mai lasa-ma, v-ati obisnuit sa dati vina pe noi cand voi ne faceti concurenta la astfel de lucruri.

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns (pentru Malphas):

Poate sunt...Dar eu nu sunt asastraight face....ma refer la mine.Eu vs natia tastraight face

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns (pentru Malphas):

Si daca nu esti manelist...asculti rock?!

| Malphas explică (pentru XxThoumaxXAndyXx):

Si unde vrei sa ajungi? La dezbateri multe si inutile privind diferentele dintre etnii? Toate discutiile astea pe aceste teme de etnie, rasa respectiv religie mi se par INUTILE, duc la un non-sens total, mereu vor exista contradictii si pareri impartite. Uita-te la sclavii aia de la categoria "Religie" cum se bat cap in cap si consuma spatiu degeaba.

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns (pentru Malphas):

Ai auzit de Andy Sixx?! E ateu si il adoooorhappy.Dar cu tiganii am ceva ce nu-mi pot explica. Ceva ce am si cu ungurii din Romania.Mai cer si drepturi in plus. Drepturi in plus...la tine'n tarahappy

| Malphas explică (pentru XxThoumaxXAndyXx):

Ascult toate genurile de muzica, bineinteles cu mici exceptii, nu ma limitez doar la un singur gen de muzica.De la rock pana la trance chiar, inclusiv subgenuri fiecare.

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns (pentru Malphas):

Ai auzit de BLACK VEIL BRIDES sau de SKILLET?

| Malphas explică (pentru XxThoumaxXAndyXx):

Nu inteleg de unde atata ura intre rase? Nu crezi ca izvoraste din propriile frustrari? Nu crezi ca ar trebui canalizate spre altceva?
Ar trebui fiecare sa-si vada de ale lui, de interesul sau.Nu am nimic personal cu aceste minoritati, atata timp cat nu ma afecteaza in mod deosebit.

| Malphas explică (pentru XxThoumaxXAndyXx):

Da,dar nu ascult...
99% din continutul acestor discutii nu are nicio legatura cu intrebarea mea.Mda,unde dai si unde crapa.Pai sa bag picioru' lu' Satan, nu altceva...

| grizzloiu a răspuns (pentru XxThoumaxXAndyXx):

Fai fetito nu pot sa ma abtin sa nu comentez. Ce iti dai tu cu parerea cand esti la varsta la care habar nu ai despre materia de liceu? De ce o infantila ca tine sa baga unde nu ii fierbe oala? Invata sa gandesti inainte sa faci un lucru (trebuia sa-ti zici in sinea ta "Ma stiu sau nu despre ce e vorba aici? Daca sunt in afara subiectului mai bine tac naibii din gura...)
INVATA SA GANDESTI! aaaaa si inca ceva de ce in general curvele comenteaza aiurea...

| aleexx26 a răspuns:

Multi zic 99% poezia, altii zic Caragiale pentru ca e anul Caragiale. laughing dar daca pica la partea 1 un text la prima vedere de Caragiale si la eseu poezia? asa merge? smug sau invers

| Francescaa a răspuns:

Doamne, ce aveti cu bietul de el? A intrebat, pur si simplu, CE CREDETI ca se va da la bac... nu altceva, asa ca nu va alarmati si va certati degeaba, nu are rost. Profa noastra zice ca s-ar putea sa cada o poezie de Bacovia, sau simbolismul, mai precis happy

| ksn25 a răspuns:

Plumb sau Ion! big grin

| Dragos_Dumitrescu_Dragos_Dumitrescu_1980 a răspuns:

Orice dar fara poezie acolo e jale mare, daca pica vreun roman tot mai indrugi ceva dar la poezi nu ai cei mai facelaughing)

| Jaber_Yasmin_1993 a răspuns:

Poezie (sa speram)

| crysaaa a răspuns:

Din cate am auzit Caragiale sau poezia simbolista sad bacovia.

| Mihaelaa95 a răspuns:

Eu cred ca va pica Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi(Camil Petrescu)!big grinhappy